Aktualności Rozrywka

Jak zaoszczędzić na marihuanie, uzyskując ten sam efekt?

Masz wrażenie że wydajesz za dużo pieniędzy na marihuanę? Musisz palić coraz więcej a efekty są coraz słabsze? Przed Tobą kompleksowy poradnik jak możesz nawet parokrotnie zmniejszyć koszty a przy tym uzyskać lepszy efekt, artykuł jest oparty na doświadczeniach użytkowników którym udało się zmniejszyć ilość konsumowanej marihuany w ciągu dnia nawet sześciokrotnie.

  1. SZANUJ TOLERANCJE

Wielu użytkowników marihuany narzeka że nawet po długiej przerwie ich tolerancja wraca do wysokiego poziomu. Zdradzę wam sekret im więcej palimy tym mniej mamy receptorów z którymi oddziałują substancję, żeby je chociaż trochę zregenerować przerwa powinna wynosić co najmniej 2 tygodnie. Ale co jeżeli ktoś potem chce znowu palić codziennie? Można to robić nie budując znacznej tolerancji jeżeli będziemy pilnować dawek, po wykonaniu takiego detoksu najbardziej kluczowe jest żeby zacząć od małej dawki i najlepiej nie dopalać przez 2-3 godziny, to ile skonsumujemy przez pierwsze dni po detoksie jest kluczowe w kształtowaniu dawki która potem będzie potrzebna. Wystarczy pilnować żeby cały czas trzymać się swoich zadowalających nas porcji, przy marihuanie więcej nie zawsze znaczy mocniej, szczególnie jeżeli ktoś nie jest już w tym temacie amatorem, czasem małe dawki potrafią być bardziej psychodeliczne, euforyczne i mniej nas „zamulać”.

2. WAPORYZACJA

Zdania na temat waporyzacji są podzielone, niektórzy uważają że pozwala dwu lub nawet trzykrotnie zmniejszyć ilość używanej marihuany, inni że w ogóle nie działa. Prawdą jest że waporyzator potrafi zadziałać nawet mocniej niż popularne „wiadro” tylko trzeba się nauczyć go poprawnie używać. Waporyzacja jest znacznie trudniejsze niż palenie jointa, w każdym modelu najefektywniejsza technika zaciągania będzie troszkę inna. Znam użytkowników którzy palili już nawet 3 gramy dziennie a obecnie ta ilość spadła do 5 nabić po 0,1 grama w ciągu dnia, przy czym efekty uzyskują podobne, niesamowite prawda? Co zrobić jeżeli chcesz zacząć waporyzować ale np. już raz się zraziłeś bo waporyzator na Ciebie nie zadziałał? Oto lista porad jak docenić tą metodę konsumpcji:

  • Waporyzacji powinno się próbować w momencie gdy mamy małą tolerancje,
  • Waporyzatory konwekcyjne(susz ogrzewany powietrzem) są łatwiejsze w obsłudze niż kondukcyjne,
  • Używając waporyzatora powinno się brać jak najdłuższy wdech(20-30 sekund), po nim zaciągnąć trochę powietrza żeby „dopchnąć” parę do płuc i chwile przytrzymać buch w płucach przed wypuszczeniem,
  • Powinniśmy się dowiedzieć jaki sposób zmielenia zioła(lekko/mocno) oraz nabicia(luźno/ciasno) daje najlepsze efekty w naszym modelu,
  • Przy kondukcyjnych modelach powinniśmy brać wdech lekko, natomiast gdy mamy do czynienia z konwekcją „ciągnąć” mocniej tak żeby było słychać charakterystyczny „świst” powietrza,
  • Zacznij od temperatury 190 stopni i sukcesywnie ją zwiększaj podczas sesji do maksymalnej,
  • CO jakiś czas przemieszaj susz w komorze waporyzatora.

Wiele osób które nauczy się korzystać odpowiednio ze swojego sprzętu zauważa że jego cena zwraca się już po 1-3 miesiącach użytkowania. Dlatego nie zrażajmy się od razu, podejdźmy do waporyzacji z odpowiednia wiedzą na temat modelu i małą tolerancją. Możemy również zauważyć że gdy np. cały czas zadowala nas ilość 0,1 g, po jakimś czasie mamy do czynienia z tolerancją odwrotną, niestety jeżeli zapalimy na imprezie parę jointów, następnego dnia możemy się spodziewać że ta sama ilość suszu z waporyzatora którą spożywamy zawsze nas nie usatysfakcjonuje, dlatego warto się trzymać tej metody.

3. JEDZENIE

Faza po jedzeniu jest intensywniejsza i dłuższa ale również trochę inna. Dzieje się tak, ponieważ w naszym organizmie thc w formie oralnej metabolizuje się do swojej mocniejszej wersji. Ludzie często uważają że trzeba w ten sposób spożyć dużą ilość, dzieje się tak najczęściej, ponieważ przeprowadzają nieodpowiednio proces dekarboksylacji. Według mnie najlepsze efekty daje dekarboksylacja wodna czyli np. gotowanie w mleku przez 1-1,5h, przepisy na stronie dotyczą legalnej konopi przemysłowej, ale jeżeli mieszkasz w kraju gdzie legalnie można kupić i przetwarzać marihuanę nic nie stoi na przeszkodzie żeby je wykorzystać do konopi z wysoką zaw. thc, zmniejszając podane ilości suszu 50-80 krotnie oraz wydłużając czas gotowania o 20-30 minut. Najprostszą metodą by spróbować marihuany w formie jedzonej jest po prostu zagotować mleko 3,2%, ustawić na mały ogień żeby nie wykipiało, i wrzucić do niego 0,2 grama na 1,5h, uzyskane w ten sposób mleko może mieć nawet 20-30 mg thc, standardowe edibles sprzedawane w Amsterdamie mają 10 mg.

4. JAK WYCISNĄĆ WIĘCEJ Z LUFKI LUB BONGA

Jeżeli masz palnik lub zapalniczkę żarową możesz zacząć ogrzewać komorę lufki lub cybuch bonga zanim podpalisz susz. Zacznie on wtedy parować, mniej wydajnie niż w waporyzatorze ale i tak stracimy mniej substancji niż gdy byśmy spalili susz normalnie, wystarczy podgrzać palnikiem lub zapalniczką żarową cybuch przez 10-15 sekund a potem zacząć się zaciągać cały czas go grzejąc.

5. SUPLEMENTACJA

Na pół godziny lub godzinę przed użyciem marihuany warto wziąć kurkumę w tabletkach lub na łyżeczce z tłuszczem i pieprzem, udowodnione działanie wzmacniające haj ma również zabieg polegający na zjedzeniu mango lub wypiciu smoothie z jego dużą zawartością.

3 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: