Aktualności

Top 3 najsilniejsze odmiany marihuany – rok 2021

Według danych „National Institute on Drug Abuse” średnia moc marihuany dostępnej na rynku z roku na rok rośnie. Obecnie znaczna ilość szczepów marihuany przekracza poziom 20% zaw. thc. Jak wyglądało to kiedyś? W roku 1976 średnia zaw. thc to było zaledwie 0,72%, po roku 2000 było to już nieco ponad 6%, obecnie większość badań wskazuje na wartości 15-20%. Co nas czeka w przyszłości? Przyjrzyjmy się najsilniejszym obecnie odmianom marihuany.

  1. GodFather OG – do 34% thc

Zdobywca nagrody High Times Cannabis Cup. Teoretycznie najmocniejsza obecnie odmiana na naszej planecie. Hybryda z przewagą Indici (60%).

Smak i zapach:

Aromat Godfather OG jest łatwo rozpoznawalny dzięki charakterystycznej mieszance sosny i grejpfruta. Podczas wydechu użytkownik czuje ostry zapach ziemi i mieszanki ziołowych przypraw.

Odmiana ma wspaniały smak, który łączy słodycz z lekko kwaśnymi nutami grejpfruta. Inne wyczuwalne smaki to sosna i drzewo sandałowe.

Działanie:

Jeśli jesteś przyzwyczajony do palenia ciężkiego zioła, nie musisz się obawiać, efekty nie uderzają natychmiastowo i są doskonale zbilansowane pod względem fizycznego i psychicznego haju.

Efekt pozwala na odczucie całkowitego relaksu i charakterystycznego uczucia mrowienia, które zaczyna się w głowie i stopniowo przenosi na resztę ciała. Po drodze przyjemnie pobudzane są wszystkie inne zmysły. Reasumując: wspaniały psychiczny haj połączony ze zrównoważonym fizycznym szumem.

Małe dawki tej odmiany mogą być szczególnie pomocne w leczeniu bólu, lęków, bezsenności, braku apetytu.

2. Chemdawg – do 32% thc

Chemdawg wcześniej był rekordzistą pod względem zawartości thc , zdobywając upragniony tytuł Cannabis Cup z poziomem 32,13% thc. 

Ludzie niewiele wiedzą na temat jego genetyki lub historii. Jednak plotka głosi, że Chemdawg jest krzyżówką tajskiej i nepalskiej sativy. Uprawiana przez Next Harvest w Denver CO. Z uwagi na tajemnicze pochodzenie tej odmiany, na rynku możemy znaleźć nasiona sygnowane jej nazwą, które nie mają z nią nic wspólnego. W oryginale mamy do czynienia z hybrydą z lekką przewagą indici(55%).

Smak i zapach:

Smak przypomina aromaty odmian typu Diesel(z tej odmiany między innymi powstał Sour Diesel), przebija się nutka zapachu paliwa chociaż nie jest ona na pierwszym planie.

Oprócz tego zarówno w smaku i zapachu możemy spodziewać się typowo ziołowych aromatów oraz klasycznego dla wielu odmian bogatych w thc posmaku sosny.

Działanie:

Jeżeli dobrze sobie radzisz z silnym psychodelicznym hajem typowym dla sativy, Chemdawg zapewni Ci niesamowicie przyjemny „mózgowy” haj. Dla wielu amatorów jest on odradzany, ponieważ odmiana ta ma skłonność do wywoływania paranoi. Efekty odczuwalne na ciele są znacznie delikatniejsze niż w głowie.

Wielu użytkowników określa jego działanie jako silnie społeczne, tzn. mamy ochotę obcować z innymi ludźmi, chodzić po lesie, górach a przy tym toczyć kreatywne rozmowy i dać się ponieść własnym myślom. Po ustaniu działania możemy spodziewać się poprawionego nastroju i uczucia podniesienia na duchu. W medycynie jest powszechnie używania w leczeniu lęku, depresji i stresu ze względu na swoje euforyczne właściwości.

3. Future (#1) – Nieoficjalnie najmocniejszy szczep – 37,28% thc

Odmiana ta zajęła drugie miejsce w Oregon Dope Cup 2017 z zawartością 32,5% thc. Jednakże 7 Points Oregon z siedzibą w Portland udało się wyhodować roślinę której zawartość thc w szczytach wyniosła aż 37%! Wiele osób zarzucało im fałszerstwo ale susz został przetestowany przez MRX Labs aż cztery razy po uzyskaniu wstępnych wyników, co oznacza że nie ma tu mowy o żadnym oszustwie. Odmiana to hybryda indici i sativy (50/50).

Smak i zapach:

Zapach określany jest jako słodkawy, owocowy. Dużo użytkowników porównuje że jest on bardzo podobny do odmian Gorilla Glue.

W smaku na początku uderza nas aromat mięty, który następnie przeradza się w bardziej owocowe tony(ananas, mango) ogólnie cytrusowe ale nie cytrynowe, przypominające Gorilla Glue(podobnie jak zapach). Jest to więc dobra odmiana dla osób które wolą raczej smaki owocowe niż ziemiste.

Działanie:

Głęboki haj zarówno fizyczny jak i psychiczny. Z jednej strony odczuwamy silne „mózgowe” uderzenie charakterystyczne dla sativy, ale z drugiej towarzyszy nam też uczucie ociężałości i relaksacji całego ciała.

Wielu użytkowników twierdzi że podczas haju są oni jakby poddenerwowani, trzęsą się i tracą kontakt z rzeczywistością. Myślę że to jedna z odmian która nie pasuję ani do żadnych wycieczek, ani oglądania filmu, raczej jedna z tych która nie pozwala nam na wykonywanie żadnych czynności poza przeżywaniem fazy którą wywołuję.

Podsumowanie:

Możliwości hodowców są coraz większe, obecnie mamy na rynku tyle odmian że każdy może znaleźć coś dla siebie. Należy jednak pamiętać że więcej thc, wcale nie musi znaczyć lepiej, a nawet nie musi znaczyć mocniej. Każda z odmian różni się od siebie a profil i moc działania to kwestia o wiele bardziej złożona i uzależniona od większej ilości czynników niż tylko zawartość kannabinoidów w roślinie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: