Aktualności Artykuły popularnonaukowe Rozrywka

Terpeny czyli jak domowymi sposobami wpływać na moc i przebieg fazy.

Terpeny są to organiczne związki chemiczne występujące miedzy innymi w konopiach i różnych owocach. Mają one duży udział w tym jaki stan uzyskamy po zażyciu konkretnej odmiany oraz na ich smak. W szczepach typu indica spotykamy głównie takie terpeny jak humulen, linalool, kariofilen i mircen, powodują one że haj jest bardziej sedatywny, odczuwalny w większym stopniu na ciele niż w głowie jak ma to miejsce w przypadku odmian typu sativa. W nich natomiast znajdziemy humulen, beta-kariofilen, limonen, i mircen co powoduję bardziej energiczną i psychodeliczną fazę. Stężenia i proporcje tych związków w odczuwalny sposób zmieniają profil działania oraz zwiększają jego moc.

  1. Domowy sposób na dostarczenie limonenu

Jak sama nazwa wskazuje limonen obecny jest w odmianach cytrusowych. Przykładowo Lemon Haze jest odmianą bogatą w ten terpen co skutkuję typowo energicznym, kreatywnym hajem którego efekty odczujemy mocniej w głowie niż na ciele.

Ten sam limonen znajdziemy również w cytrynach. Jeżeli chcemy by nasza faza przypominała tą jaką daje sativa powinniśmy na pół godziny przed waporyzacją lub paleniem dostarczyć organizmowi jego dużą ilość. Jak to zrobić? Bardzo prosto wystarczy wycisnąć jedną, dwie cytryny i wypić odpowiednio wcześniej. W przypadku gdy chcemy zażyć marihuanę oralnie robimy to w momencie spożycia lub w odstępie 30 minut po aplikacji.

Tym prostym sposobem możemy modulować typ haju jaki otrzymamy bardziej w kierunku typowego działania sativy oraz wzmocnić moc działania marihuany.

2. Mircen – czyli stary sposób z mango na mocniejszą fazę

W przeciwieństwie do limonenu, mircen występujący w dużych stężeniach w odmianach typu indica powoduje bardziej sedatywny haj. Sprawia że większość efektów odczujemy na ciele, będziemy bardziej zrelaksowani i senni. Jeżeli jesteśmy zwolennikami tego typu fazy możemy łatwo zapewnić stan o takim profilu działania i ogólnie go znacząco wzmocnić.

Zasada jest taka sama. Mircen występuje w dużej ilości w mango, popularna legenda o wzmacniającym działaniu tego owocu jest prawdziwa. By więc uzyskać efekty podobne do odmian indica wystarczy na pół godziny przed zażyciem, lub podczas aplikacji oralnej konopi zjeść mango lub wypić napój z dużą zawartością soku z niego.

3. Osłabianie fazy – αpinene

Wykorzystując terpeny możemy również ratować się przed zbyt mocną fazą i dosyć szybko wytrzeźwieć. Pisaliśmy już o tym w innym artykule. Wystarczy wziąć świeży dobrej jakości czarny pieprz, zmielić go i wąchać oraz przeżuwać, po pewnym czasie powinno to złagodzić odczuwany smak, pomocne też może być po prostu zjedzenie ostrej potrawy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: