Aktualności Rozrywka

Gry towarzyskie dla zjaranych i nie tylko które urozmaicą spotkanie

Lubicie grać w gry podczas spotkań ze znajomymi? Dopadło was „zamulenie” i nie wiecie co dalej robić żeby miło spędzić czas? Dziś odchodzimy trochę od tematów edukacyjnych, w końcu jest piątek i chcemy zaproponować wam parę ciekawych gier towarzyskich. Do większości z nich nie potrzebujecie nawet telefonu a mogą na prawdę dostarczyć wiele radości!

 1. Gra w Tabu

Minimalna ilość osób: 4

Poziom trudności: Średni

Zasady: Tabu to świetna gra, zarówno na imprezę ale także na rodzinne popołudnie. Gra polega na utworzeniu dwóch drużyn. Najłatwiej w nią zagrać pobierając aplikacje z Google play lub Apple app store którą znajdziecie wpisując w wyszukiwanie „Tabu”, ale nie jest to niezbędne. Jeżeli pobierzemy aplikacje będzie ona wyświetlać na ekranie słowa z danej kategorii, zadaniem jednego z członków drużyny jest opisanie wyświetlonego na ekranie słowa w taki sposób by ktoś z jego drużyny je odgadł(+1 pkt), dodatkowe utrudnienie polega na tym by nie użyć zakazanych słów poniżej(za użycie ich -1 pkt), zależnie ile słów odgadnie drużyna podczas ustalonego czasu 1-3 minut, tyle zdobywa punktów, mamy też do wykorzystania określony limit pominięć, dzięki temu możemy przejść do następnego słowa gdy nikt nie może odgadnąć obecnego, gdy limit się skończy każde następne pominięcie(- 1 pkt). Można grać na rundy lub do określonej liczby punktów, podczas gdy drużyna zgaduje ktoś wyznaczony z poprzedniej drużyny patrzy w telefon osoby opisującej by weryfikować czy nie używa zakazanych słów.

Screen z przykładowej gry na Google Play „eTABU”

Bez telefonu również da się w to zagrać ale wymaga to przygotowania kartek z hasłami. Drużyny przygotowują karty sobie nawzajem, czyli wymyślają przeciwnikom hasła z określonej kategorii i do każdego z haseł 5 słów zakazanych. Miłej zabawy!

2. Gra w słówka

Minimalna ilość osób: 3

Poziom trudności: Łatwy

Gra jest mało wymagająca pod względem trudności i nie potrzeba do niej absolutnie nic. Czasem człowiek na imprezie jest w takim stanie że może być idealnym rozwiązaniem ze względu na właśnie tą prostotę i dostarczyć wiele radości. Gra przebiega według ruchu wskazówek zegara. Pierwsza osoba mówi jakieś słowo a następna musi powiedzieć słowo na ostatnią literę poprzedzającego i tak w kółko, na początku jest łatwo ale należy pamiętać że nie wolno powtarzać słów które już padły, gdy w grze bierze udział parę osób nie będzie to trudne do zweryfikowania. Jako dodatkowe utrudnienie możemy wyznaczyć limit czasu na wymyślenie słowa. Adrenaliny doda np. ustalenie że gdy ktoś popełni 5 razy błąd lub nie wymyśli słowa, wykonuje jakieś wyzwanie. Słowa powinny bycz rzeczownikami które nie kończą się na literę „ń” lub „y”.

3. Nigdy przenigdy

Minimalna ilość osób: 3

Poziom trudności: Łatwy

Gra jest bardzo łatwa, polega na mówieniu po kolei czego nigdy nie robiliśmy w życiu według formułki „Nigdy, przenigdy, nie ….”. Co powiemy? to już nasza inwencja twórcza, śmieszny element polega na tym że jeżeli któraś z osób w towarzystwie robiła wypowiedzianą rzecz/czynność musi w jakiś sposób to zakomunikować np. pijąc kieliszek czy też biorąc bucha z lufki, co tam sobie wymyślicie.

4. Gra w klaskanie

Minimalna ilość osób: 3

Poziom trudności: Łatwy

Ta gra również nie jest zbyt ambitna, ale jeżeli impreza trwa już jakiś czas potrafi dostarczyć sporo radości. Jej uczestnicy siadają mniej więcej w kółku. Następnie po kolei klaszczą według wskazówek zegara. Osoba której jest kolej może klasnąć raz, wtedy gra przebiega normalnie lub dwa razy, wtedy klasnąć musi ponownie osoba przed nim, uczestnik ten również może klasnąć raz lub dwukrotnie. Wydaje się banalne? I takie jest ale podczas gry przy szybkim tempie bardzo łatwo się pomylić, w tym przypadku możemy grać w ten sposób że odpadają kolejno osoby które się pomyliły aż zostaną dwie lub czekamy aż ktoś pierwszy się pomyli za co można mu wymyślić jakąś karę.

5. Gra w kowboi

Minimalna ilość osób: 2

Poziom trudności: Średni

Wszyscy uczestnicy gry klaszczą trzykrotnie następnie pokazują przy pomocy rąk wybrany przez siebie ruch, mamy ich trzy rodzaje

 • Strzał – układamy palce na kształt rewolweru i celujemy w osobę którą chcemy wyeliminować z gry, jeżeli osoba w tym momencie strzela w kogoś innego lub wykonuje ładowanie, odpada.
 • Ładowanie – układamy palce na kształt rewolweru i wskazujemy w górę – żeby wykonać ruch polegający na strzale w kogoś musimy najpierw załadować nabój, możemy ładować maksymalnie trzy kule, każdą pojedynczo, na początku każdy uczestnik nie ma żadnej załadowanej kuli lub ma jedną, zależnie od ustaleń.
 • Obrona – krzyżujemy ręce na klatce piersiowej – pozwala się obronić gdy ktoś z graczy w nas wyceluje.

Gra toczy się aż wszyscy odpadną i zostanie jeden uczestnik, który jest zwycięzcą.

Istnieje wiele więcej gier w które można grać, staraliśmy się wymienić te do których nie potrzeba nawet kart oraz unikać banalnych które zna każdy, poniżej znajduję się lista jeszcze paru których zasady bez problemu znajdziecie w internecie:

 • Oszust – gra karciana
 • Osioł – gra karciana
 • Państwa/miasta
 • Mafia
 • Uno
 • Kent – gra karciana
 • Czółko – aplikacja do pobrania na telefon
 • GRASS W ZIELONE – gra planszowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: