Aktualności Rozrywka

Konopna turystyka – najpopularniejsze kierunki podróży dla miłośników marihuany

Z roku na rok kolejne kraje na świecie liberalizują swoje prawo dotyczące marihuany rekreacyjnej. Obecnie katalog ciekawych miejsc do których możemy się udać i raczyć legalnym, zdekryminalizowanym lub społecznie akceptowalnym ziołem jest bardzo obszerny. Wybraliśmy najciekawsze z nich i posegregowaliśmy od najtańszych na podstawie orientacyjnych kosztów wyjazdu.

Należy zwrócić uwagę że w części z tych miejsc posiadanie zgodnie z literą prawa nie jest legalne. Turyści jednak często korzystają z akceptowanej społecznie marihuany, na własne ryzyko.

 1. CZECHY – PRAGA

Praga stanowi łakomy kąsek dla turystów z powodu wysoko rozwiniętej kultury konopnej w tym miejscu. Znajdziemy tam nie tylko sporo ciekawych atrakcji turystycznych ale również wiele miejsc tematycznych, od często spotykanych sklepów z produktami z konopi przemysłowych, po bary z których wydobywa się charakterystyczny zapach.

Posiadanie, transport, sprzedaż lub uprawa konopi indyjskich w Czechach jest nielegalna. Od stycznia 2010 roku posiadanie marihuany stanowi wykroczenie, jeśli ilość jest niewielka tzn. maksymalnie 15 gramów suchej masy lub uprawa 5 krzaków konopi indyjskich, podlega karze grzywny lub ostrzeżeniu. Grzywna ta może wynieść maksymalnie 15 000 tysięcy koron czyli około 2600 zł, jej wysokość określa policja zależnie od miejsca w którym zostanie złapana osoba i okoliczności, zazwyczaj za wykroczenie to kary są mniejsze niż 5000 koron, a bardzo często kończy się na ostrzeżeniu.

Wbrew opinii dużej części społeczeństwa w Czechach nie istnieją Coffee-shopy. Często mówi się o tym że marihuanę można zakupić i konsumować w barach z których wydobywa się jej zapach, wystarczy usiąść przy barze, zamówić piwo, postawić bletki w widocznym miejscu a prędzej czy później nas ktoś zaczepi, ceny za gram wahają się od 200 do 250 koron(35-43 złote). Oczywiście nie namawiamy do popełnienia wykroczenia, jednakże warto zauważyć że uwarunkowania kulturowe tego miejsca dopuszczają spożywanie marihuany, a policja często przymyka oko na ten proceder.

Koszty wyjazdu:

 • Pociąg – 20 euro – 90 zł
 • Samolot – 140-400 zł w dwie strony
 • Nocleg – 40-200 zł za osobę na noc, zależnie od standardu i terminu
 • Ceny w Pradze

2. HOLANDIA – AMSTERDAM I OKOLICE

Amsterdamu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedno z najpopularniejszych miejsc kojarzących się z paleniem marihuany. W Holandii od zawsze pobłażano użytkownikom konopi. W mieście znajdziemy kolorowe szyldy zielonym liściem, specjalne muzeum jej poświęcone i szeroki wybór produktów. Na terenie samego Amsterdamu znajduje się aż 166 Cofee-shopów. Co jakiś czas słyszy się o tym że miasto chce zakazać turystom korzystania z punktów z Marihuaną, ale aktualnie każda dorosła osoba może zakupić w nich susz, haszysz,koncentraty oraz smakołyki z thc. W miejscach tych możemy bez obaw konsumować konopie oraz często zjeść dobry posiłek, napić się piwa czy po prostu posłuchać muzyki, część z nich funkcjonuje tak jak bary tylko oprócz alkoholu możemy tam również kupić marihuanę.

Należy mieć na uwadze że sprzedaż marihuany nadal jest tam nielegalna, co sprawia że jakość zależy od właściciela Coffee-Shopu i nie jest kontrolowana przez żaden zewnętrzny organ, dlatego warto sprawdzić które miejsca ludzie polecają np. na forach tematycznych. Mamy tu do czynienia z pewnym niuansem, jest prawo które od lat nie jest egzekwowane ani przez sądy, ani przez policję. Możemy bez obaw posiadać przy sobie 5 gram suszu lub ekstraktu/haszyszu, posiadanie od 5 do 30 gramów marihuany grozi kara grzywny w wysokości € 75(335 zł). Żeby uniknąć kary, należy pamiętać że spożywanie marihuany w miejscach publicznych jest nielegalne, można to bez obaw robić w swoim prywatnych zaciszu czy też Coffee-shopach.

Koszty są bardzo różne, najdroższy jest nocleg w Amsterdamie, jeżeli chcemy spać w hotelu trzeba się liczyć z ceną powyżej 100 euro za nocleg na osobę. Warto skorzystać z ofert na Airbnb, w kwaterach prywatnych oraz okolicznych miejscowościach jest o wiele taniej. Ceny marihuany są bardzo różne, za gram zapłacimy od 6 euro do nawet 20 zależnie od odmiany. Poniżej przykładowe menu jednego z Coffe-Shopów.

Źródło: https://marihuanaforum.pl/topic/163-ceny-marihuany-w-holandii/ – post użytkownika o nazwie „Tester”.

Koszty wyjazdu:

 • Pociąg – 38 euro – 170 zł
 • Samolot – 260-500 zł w dwie strony
 • Nocleg – 300-900 zł za osobę na noc, zależnie od standardu i terminu
 • Ceny w Amsterdamie

3. HISZPANIA – BARCELONA

Barcelona jest jednym z miejsc które od niedawna gości na konopnej mapie turystycznej. Pomimo bogatej historii związanej z używaniem marihuany w tym regionie, stosunkowo od niedawna(2017 rok) na terenie Katolonii funkcjonują tak zwane kluby konopne. W samej Barcelonie jest ich ponad 200(więcej niż w Amsterdamie!) pochowanych w różnych dyskretnych lokalizacjach.

Tutaj również marihuana nie jest legalna. Zdekryminalizowane zostało tylko posiadanie oraz uprawa. Mieszkańcy mogą trzymać w domu dwie rośliny i transportować(posiadać przy sobie) prawie 60 gram. Co do sprzedaży prawo oczywiście jej zabrania. W teorii nie można jej palić w miejscach publicznych, w praktyce, policja ma lepsze zajęcia niż ściganie ludzi palących roślinę. Kluby Konopne wykorzystują pewną lukę prawną. W internecie można się do nich zarejestrować przed przyjazdem, wnieść opłatę członkowską a następnie po przyjeździe skorzystać z ich oferty, zależnie jaką kwotą wesprzemy klub, taki produkt otrzymamy 🙂 Wybór jest bardzo duży, od odmian hodowanych z Kalifornijskich genotypów po duży wybór ekstraktów(Jest tam np. BHO!), ceny za gram wahają się w przedziale 9 do 20 euro za gram kwiatów.

Każdy chyba przyzna że warto chociaż raz odwiedzić słoneczną Barcelonę a warunki dla sympatyków Konopi są bardzo sprzyjające. Z góry uprzedzamy że nie warto kupować marihuany w tym miejscu nielegalnie na ulicy, w mocno obleganych miejscach możemy być często zaczepiani i kuszeni przez miejscowych handlarzy. Nie należy ryzykować i brać od nich niesprawdzonego produktu, kluby konopne w tym miejscu mają na prawdę wysoką jakość i dbają o swoich członków.

 • Samolot – 100-500 zł w dwie strony
 • Nocleg – 100-900 zł za osobę na noc, zależnie od standardu i terminu
 • Ceny w Barcelonie
 • 4. JAMAJKA

  Jamajka, miejsce kultu marihuany, kraj Rastafarian. Wyspa położona jest na Karaibach. Jeżeli marzycie o egzotycznej wycieczce, można tam jechać z biura podróży i zamieszkać w ładnym Hotelu. My mamy dla was jednak inną propozycję. Na portalu Airbnb znajdziemy masę ogłoszeń od miejscowych Rasta, wielu z nich oferuję przyzwoite warunki(wielu też słabe), w cenach od 10-20 dolarów(36-73 zł), zapewnią wam jedzenie, towarzystwo, nocleg oraz często własną, wyhodowaną przez nich marihuanę. Można wtedy poznać Jamajkę z jej prawdziwej strony i zamieszkać w pięknych majestatycznych miejscach, wodospady, dżungla, kokosy na drzewach, dzika natura.

  Pomimo że przepisy dotyczące marihuany były tam słabo egzekwowane, dopiero od 2015 r. za posiadanie do 57 gram marihuany grozi nam mandat wysokości 3 dolarów. Konopie(słabej lub średniej jakości ale naturalne) da się z łatwością kupić od miejscowych w cenie około 10 dolarów za 30 gram suszu.

  • Cena za samolot – od 2800 do 13 000 zł w obie strony
  • Nocleg – 50-200 zł za noc
  • Ceny na Jamajce

  5. KANADA

  Kraj liścia klonowego i marihuany. Nawet będąc turystą bez problemu możemy kupić dosłownie wszystkie możliwe produkty z marihuany, w licencjonowanych punktach oraz posiadać przy sobie do 30 gram. Ceny są podobne jak w stanach od 10 dolarów do 20 za gram kwiatostanów. Trudno znaleźć gdziekolwiek na świecie aż tak duży wybór produktów konopnych. Produkty objęte są akcyzą a wielkość rynku konopnego(3 mld USD) wygrywa z rynkiem alkoholu czy tytoniu.

  W kraju tym znajdziecie wszystko od majestatycznych krajobrazów po wysoko zurbanizowane miasta. Jest tyle do zwiedzania że miesiąc by nie wystarczył, zupełnie inny klimat, kultura, podejście do życia niż w Europie.

  • Cena za samolot – 3000-6000 zł w obie strony
  • Cena za nocleg – 80-500 zł za noc
  • Ceny w Kanadzie

  6. KALIFORNIA

  Kalifornia ze względu na huczną legalizację parę lat temu stała się w pewnym sensie światową stolicą konopi. Kultura oraz życiu w tym miejscu są całkiem inne niż u nas. Można odwiedzić Park Narodowy w Yosemite, Disneyland, zobaczyć Golden Gate Bridge i wiele więcej.

  Turyści mogą bez problemu zakupić marihuanę oraz wszystkie możliwe do wykonania z niej przetwory w licencjonowany punktach. Powstały nawet aplikacje typu WeedMaps pokazujące ich lokalizację. Ceny są podobne jak w Kanadzie a nawet niższe, gram marihuany potrafi kosztować zaledwie 6 dolarów(z roku na rok coraz mniej).

  • Ceny za samolot – 3000-5000 zł w obie strony
  • Ceny za nocleg – 100-800 zł
  • Ceny w Kalifornii

  Skomentuj

  Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

  Logo WordPress.com

  Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Google

  Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie z Twittera

  Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Facebooku

  Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

  Połączenie z %s

  %d blogerów lubi to: