Aktualności Rozrywka

Jak wygląda rynek marihuany w Kalifornii? – Przegląd produktów

Mapa z przychodniami rekreacyjnymi – źródło: https://weedmaps.com/dispensaries/

Z biegiem czasu kolejne państwa legalizują marihuanę. Jak więc wygląda legalny rynek konopny i czego możemy oczekiwać po legalizacji? Doskonałym przykładem są w tej chwili wybrane stany USA. W Kalifornii otwarto zarówno przychodnie z marihuaną medyczną, jak i rekreacyjną. Dorośli w wieku 21 lat lub starsi z ważnym, wydanym przez rząd dowodem tożsamości mogą robić zakupy w dowolnej przychodni rekreacyjnej w stanie. Ponadto marihuanę mogą zakupić również turyści. Przychodnie z marihuaną medyczną mogą odwiedzać wyłącznie pacjenci z warunkami kwalifikującymi. W większości z tzw „dispensaries”(punkty z marihuaną) możną zakupić konopie z dostawą do domu. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się z bliska cenom oraz produktom popularnym na rynku amerykańskim.

Osoby powyżej 21 roku życia, mogą posiadać w Kalifornii przy sobie aż 1 uncję(około 28 gram), spożywanie w miejscu publicznym jest karane praktycznie tak samo jak alkohol.

  1. Kwiaty

Praktycznie każdy sklep w Kalifornii ma nam do zaoferowania szeroki wybór kwiatostanów. Ceny są bardzo różne. Jeżeli kupimy pudełko z 3.5 g(standard 1/8 uncji), za gram wysokiej jakości kwiatów zapłacimy od 8$ do 15$. Na rynku dostępne są susze które zawierają około 30% thc, dla porównania marihuana czarnorynkowa w Polsce zazwyczaj osiąga do 15% thc.

2. Haszysz

Jeżeli weźmiemy pod uwagę zawartość thc, cena haszu wypada zazwyczaj trochę gorzej od kwiatów. Za gram produktu który ma około 50% thc, zapłacimy tam od 15$ do nawet 50$. Pomimo że w przykładowym sklepie wybór jest mały, to ogólnie można ocenić że mamy dostęp do wielu rodzajów tego produktu. Dodatkowo, jak większość rzeczy na tym rynku, jest on dobrze przebadany, znika więc problem popularny w Amsterdamie, czyli słaba jakość i niebezpieczeństwo związane z nieznanym pochodzeniem produktu.

3. Koncentraty

Jeżeli chodzi o koncentraty, Kalifornia to raj na ziemi. Nigdzie na świecie nie znajdziemy produktów o tak wysokiej jakości, dostępności i szerokim wachlarzu wyboru. Mamy tu do czynienia nie tylko z Delta-9-thc ale również innymi izomerami które działają trochę inaczej np. Delta-8. Ceny zaczynają się już od 40$ za gram koncentratu o zaw. powyżej 70% procent thc. Dodatkowo możemy kupić cartridge do e-papierosów z rozcieńczonym ekstraktem, pozwalające przyjmować kannabinoidy w postaci waporu.

4. Edibles – jadalna marihuana, a konkretniej infuzowane produkty z kannabinoidami

Punkty rekreacyjne oferują wszelkiego rodzaju edibles, od żelków po cukierki, ciastka, babeczki. Można nabyć cokolwiek sobie wymyślimy. Półki uginają się od różnego rodzaju słodyczy. Kupując np. 10 ciastek, które mają po 10 mg thc zapłacimy 15$ do 25$. Nawet jeżeli przeliczymy te ceny na złotówki, wychodzi bardzo korzystnie. Oprócz jadalnych produktów sporo jest również pitnych. Dzięki dokładnie wyliczonej zawartości kannabinoidów można je bardzo precyzyjnie dawkować. Podobnie jak w przypadku koncentratów, dostępne są produkty z różnymi izomerami thc, które występują w konopi tylko w śladowych ilościach. Co za tym idzie możemy liczyć po nich na odmienne doznania.

5. Pre-rolls – gotowe jointy

Wielu doświadczonych użytkowników ma przykre doświadczenia z Holandii dotyczące gotowych jointów, ponieważ to tam do ich produkcji często używa się produktów niższej jakości, resztek kwiatostanów a oprócz tego zbyt dużej ilości tytoniu. W Kalifornii jest inaczej, jointy są najwyższej jakości, najczęściej nie zawierają one w ogóle tytoniu ani tzw. ścinek. Dodatkowo mamy tu do czynienia z różnymi urozmaiceniami w postaci pyłku, koncentratów, haszyszu czy terpenów.

6. Inne ciekawe produkty

Oprócz klasycznych produktów jakie opisywaliśmy, na rynku Kalifornijskim możemy znaleźć również wiele produktów innowacyjnych. Są to na przykład: spraye do ust z thc czy też specjalne infuzowane paski, które umieszczamy na dziąśle lub po językiem. Należy zwrócić uwagę także na gotowe cartridge do e-papierosów. Z biegiem czasu i rozwoju rynku możemy się spodziewać że będzie powstawać coraz więcej takich ciekawych produktów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: